אימון זוגי

stockvault-expecting187905-medium

חייו של זוג מתאפיינים בהמון רגש, שיתוף, אמון, נתינה, הליכה יד ביד.

אבל מה קורה כאשר קול הכינורות ברקע נדם, תכול השמיים הופך לאפרורי, ותופעות כגון איבוד התשוקה והמשיכה, אבדן האמון, סימני שאלה לגבי עצם הקשר, בגידות ועוד חודרות אט-אט, וחיי הזוג עולים על סרטון ? הרי עד לפני זמן-מה הכל היה בסדר, והזוג תיפקד נפלא, ולפתע – סכסוכים\ מריבות, ויכוחים עזים. אז… האם פרידה או גירושין הן הפתרון ?

ממש לא ! כאן צריך להכניס לתמונה תהליך של אימון זוגי (כמובן – אם שני בני הזוג מעוניינים להציל את המערכת שלהם). זהו תהליך לא ארוך (מספר חודשים) במהלכו המאמן מברר מהו אורח החיים הרגיל של אותו זוג ומה גורם לשינויים בו, ולומד להפריד בין סימפטומים הנראים על פני השטח לבין הבעיה עצמה, השורש החבוי תחת אירועי היום-יום. ושורש זה צריך לקבל את הטיפול היסודי.

המאמן בונה עבור בני הזוג ארגז כלי עבודה ייחודי לשמירה על הזוגיות שלהם. יהיו בו כלים להפגת מתחים, שליטה על כעסים (והם הרי לא חסרים), הכנסת תוכן, עניין ומשיכה מחודשת לחיי הזוג, ולא פחות חשוב – כלים לפתרון מהיר ויעיל של בעיות.

אימון זוגי יכניס שינוי מבורך בדרכי החשיבה של בני הזוג זה על זו, יתקן את מערך התגובות האוטומטי שנוצר, עם השנים, אצל כל זוג, ישנה את נקודת המבט היחסית של שני בני הזוג – כך שלפתע דברים ייראו אחרת, חדים וברורים יותר, רבגוניים יותר, שונים מכפי שהיו עד כה.

מה שחשוב לתקן ומהר ככל שניתן הוא התנהגות בני הזוג האחד כלפי השנייה. מלים יפות שנאמרות ופורחות באוויר אינן הוכחה לקשר איכותי, כי הרי ישנם רבים שמילותיהם שושנים – ומעשיהם קוצים.

תהליך האימון הזוגי מתחיל בשורת שאלות מעמיקות שמטרתה איתור שורש הבעיה ואיתור ראשוני של דרכי התיקון של המצב. האימון הזוגי יניח יסודות לבניית מערכת חדשה של התייחסויות ואמון בין בני הזוג, בניית שפה וגישה חדשה בין בני הזוג, שתאפשר להם להתמקד בנקודות החלשות של זוגיותם ולטפל בן בכוחות משותפים ולהחזיר את הרגש, המשיכה והשיתוף בין בני הזוג למצב מיטבי.

מעוניינים להתחיל בתהליך? אנו נמצאים במרחק של שיחת טלפון אחת. התקשרו עכשיו, ללא כל עלות וללא כל התחייבות.

טלפון 077-3449537 או 053-7001979 או שילחו את הפרטים המלאים לדוא"ל info.wings2all@gmail.com – ונחזור אליכם.

חבר ב- לוגו האיגוד

התגובות סגורות